Община Перник излъчи своите шампиони и по лека атлетика – PernikToday.net

Община Перник има своите шампиони и по лека атлетика.  Най-много точки за отборното класиране събраха момичетата от Х ОУ „Алеко Константинов“. На второ място се нареди отборът от XIII ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, а трети останаха състезателките от XII ОУ „Васил Левски“. Победителите бяха излъчени на състезанията от Общинския етап на Ученическите игри 2018/2019 г. за момичета и момчета 5 – 7 клас и юноши и девойки 8 – 10 клас, които се проведоха през почивните дни.

40 състезателки от 5 отбора в малката възраст мериха сили в 5 лекоатлетически дисциплини. При момчетата, спорещите отбори за общинската титла по лека атлетик,а  бяха 4. Най-добре се представиха атлетите от VII ОУ „Г. С. Раковски“, които заедно с момичетата от Х ОУ ще представят Перник в следващия областен етап на игрите. Сребърните медали отново отидоха в  XIII ОУ, а с минимална преднина от половин точка пред отбора от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Драгичево, момчетата от Х ОУ „А. Константинов“ грабнаха бронза. Момчетата и момичетата от Драгичево се представиха достойно, като бяха подкрепени от треньорката си, европейската вицешампионка в скока на височина Венелина Венева.

Девойките от ПГТС „Арх. Й. Миланов“ и юношите от ГПЧЕ „Симеон Радев“ пък са новите общински шампиони във възрастовата група 8 – 10 клас. В спора за златните медали в двата потока мериха сили 48 състезатели от отборите на три пернишки гимназии – ГПЧЕ „Симеон Радев“, ПГТС „Арх. Йордан Миланов“ и ТПГ „Мария Кюри“.