понеделник , 22 април 2019 г.
Начало / Общество / Сурвакарската група на пернишкото село Кралев дол е носителят на голямата награда Златната маска от фестивала Сурва 2019 /пълен списък на наградените/

Сурвакарската група на пернишкото село Кралев дол е носителят на голямата награда Златната маска от фестивала Сурва 2019 /пълен списък на наградените/

p1670905

Сурвакарската група на пернишкото село Кралев дол е носителят на голямата награда Златната маска от XXVIII-ия Международен фестивал на маскарадните игри. Гран при при кукерите отива при формацията от бургаскто осело Долно Езерово.

Кралев дол
Кралев дол

Втората награда, Сребърната маска, завоюваха участниците от симитлийското село Брежани, които миналата година спечелиха сребърен медал на фестивала Сурва.

Брежани
Брежани

За сурвакарската група от пернишкото село Черна гора журито с председател Георг Краев определи Бронзовата маска.

При кукерите Сребърната маска спечели формацията  от карловското село Столетово, а Бронзовата – с. Айдемир, Силистренско.

Брежани
Брежани

Наградата на ФЕКГ отива при групите от брезнишкото село Кошарево и гр. Хисаря, Пловдивско.

Вижте пълния списък на всички наградени от Сурва 2019:

П Р О Т О К О Л

От заседание на жури за определяне на наградите на XXVIII Международен фестивал на маскарадните игри „Сурва“, Перник, 2019 година.

 

 

  1. НАГРАДА ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И ПРЕДАВАНЕ НА МЕСТНАТА ТРАДИЦИЯ:
  • СУРВАКАРИ:
  1. златен медал

с.ДЖЕРМАН, община Дупница, Област Кюстендил

  1. сребърен медал

с. СВЕТЛЯ, община Ковачевци, област Перник

  1. бронзов медал

с. МЕЩИЦА, община Перник, Област Перник

 

  • КУКЕРИ
  1. златен медал

с. БОЯНОВО, ОБЩ. ЕЛХОВО, област Ямбол

  1. сребърен медал

              гр. СТРАЛДЖА, община Стралджа, област Ямбол

  1. бронзов медал

с. ВРЕСОВО, община Руен, област Бургас

    

 2.  НАГРАДА ЗА АТРАКТИВНОСТ НА ГРУПА

  • ЗАПАДНА БЪЛГАРИЯ
  1. златен медал:

с. САДОВИК, община Брезник, Област Перник

  1. сребърен медал:

с. ЧЕПИНО, община Земен, област Перник

  1. бронзов медал

 

Кв. ДЪЛБОШНИЦА, община Петрич, Област Благоевград, РУСАЛИЙСКА ГРУПА

 

  • ИЗТОЧНА БЪЛГАРИЯ

 

  1. златен медал:

гр. ПАВЕЛ БАНЯ, общ. Павел баня, област Стара Загора

  1. сребърен медал:

с. ВЕСЕЛИНОВО, община Тунджа, област Ямбол

  1. бронзов медал

     С. ДЪБЕНЕ, община Карлово, област Пловдив

 

3. НАГРАДА ЗА МАСКИ И КОСТЮМИ

 

  • СУРВАКАРИ
  1. златен медал

с. СТЕФАНОВО, община Радомир, Област Перник

с. СЕЛИЩЕН ДОЛ, община Перник, Област Перник

 

  1. сребърен медал

с. ЕЛОВ ДОЛ, община Земен, област Перник

с. КОПАНИЦА, община Радомир, област Перник

  1. бронзов медал

с. ЗИДАРЦИ, община Перник, област Перник

 

  • КУКЕРИ

 

  1. златен медал

с. ВАСИЛ ЛЕВСКИ, община Карлово, област Пловдив

  1. сребърен медал

с. ВЕСЕЛИНОВО, община Смядовообласт Шумен

  1. бронзов медал

с. ЧАРГАН, община Тунджа, област Ямбол

 

4. НАГРАДА ЗА ОБУЧЕНИЕ В ТРАДИЦИЯТА

 

  • СУРВАКАРИ
  1. златен медал

с. ГИГИНЦИ, община Брезник, област Перник

с.ДОЛНА СЕКИРНА , , община Брезник, област Перник

  1. сребърен медал

с. ГОЛEМО БУЧИНО, община Перник, област Перник

  1. бронзов медал

с. ВИТАНОВЦИ, община Перник, област Перник

 

  • КУКЕРИ:
  1. златен медал

с. КОШОВ, община Иваново, област Русе

кв. „СУШИЦА“, гр. Карлово, област Пловдив

  1. сребърен медал

с. ТЪРНИЧЕНЕ, община Павел баня, област Стара Загора

  1. бронзов медал

с. ЦЕРЕТЕЛЕВО, община Съединение, област Пловдив

 

5. НАГРАДА ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ:

 

  • СУРВАКАРИ:
  1. златен медал

с. ЛЕСКОВЕЦ, община Перник, област Перник

с. БОГДАНОВ ДОЛ, община Перник, област Перник

  1. сребърен медал

с. ВЕЛКОВЦИ, община Брезник, област Перник

  1. бронзов медал:

ЖАБОКРЪТ,ОБЛ. КЮСТЕНДИЛ

 

КУКЕРИ:

  1. златен медал:

с.КАБИЛЕ, община Тунджа, област Ямбол

с. ГОЛЯМО ДРЯНОВО, община Казанлък, област Стара Зараг

  1. сребърен медал:

с. ТЪЖА, община Павел баня, област Стара Загора

  1. бронзов медал:

     с. ДУНАВЦИ, община Казанлък, област Стара Загора

 

6. НАГРАДА ЗА ИНДИВИДУАЛНА МАСКА:

 

  1. златен медал

ПЛАМЕН НИКОЛОВ ВЕЛИНОВ, с. Бозвелийско, Варна

ВЕЛИН КОСТАДИНОВ, ДЖЕРМАН

  1. сребърен медал

КИРИЛ ЩРАПУЛИН и ЮЛИЯН ДУШКОВ, с. Друган

  1. бронзов медал

     КРАСИМИР ЖИВКОВ, Благоевград, Струмско

 

7. НАГРАДА ЗА ВОЙВОДА

  1. златен медал:

НИКОЛА НИКОЛОВ, с. Габров дол

  1. сребърен медал

МАРТИН ВАСИЛЕВ ПЛАМЕНОВ, с. Гигинци

 

8. НАГРАДА ЗА ДЕТСКИ МАСКИ

  1. златен медал:

СИМЕОН ИВАНОВ, с. Расник

НИКОЛАЙ ВЕЛЕВ, с. Сопица

СТИВЪН БИСЕРОВ, с. Лобош

 

9. НАГРАДА ЗА ДЕТСКИ ГРУПИ

златен медал:

гр. БАТАНОВЦИ

с. БАНИЩЕ

 сребърен медал:

с. ДРАГИЧЕВО

 

  1. ГОЛЯМА НАГРАДА – ЗЛАТНА, СРЕБЪРНА И БРОНЗОВА МАСКА
  • КУКЕРИ
  1. златна маска:

кв. ДОЛНО ЕЗЕРОВО, община Бургас, област Бургас

 

  1. сребърна маска:

с. СТОЛЕТОВО, община Карлово, област Пловдив

 

  1. бронзова маска

с. АЙДЕМИР, община Силистра, област Силистра

 

  • СУРВАКАРИ
  1. златна маска :

с. КРАЛЕВ ДОЛ, община Перник, област Перник

 

  1. сребърна маска:

с. БРЕЖАНИ, община Симитли, област Благоевград

 

  1. бронзова маска:

с. ЧЕРНА ГОРА, община Перник, област Перник

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ НА КМЕТА НА ОБЩИНА ПЕРНИК (плакет)

  • Сурвакарска група община Перник

С. ДИВОТИНО

С. РАСНИК

 – Сурвакарска група област Перник

С. НОЕВЦИ

С. ГАБРОВДОЛ, община Земен

С. ДРУГАН

 – За Югозападна България

Кв. СТРУМСКО, БЛАГОЕВГРАД

С. ПИПЕРКОВ ЧИФЛИК, община Кюстендил

  • Кукерска група

с. ПЪДАРЕВО, община Котел, област Сливен

 

  • НАГРАДА НА ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ, ОБЛАСТ ПЕРНИК (плакет)

 

  • Община Перник: с. ЯРДЖИЛОВЦИ, с. ЛЮЛИН

 

  • Община Брезник: с. НОЕВЦИ, с.БАНИЩЕ

 

  • Община Земен: с. ПЕЩЕРА, с. БЕРЕНДЕ

 

  • Община Ковачевци: с. КОВАЧЕВЦИ

 

  • Община Радомир: с. ПРИБОЙ

 

За кукери:

 

с. ВОЙНЯГОВО, община Карлово, област Пловдив

 

с. ЛЕСИЧОВО, община Лесичово, област Пазарджик

 

  • КУПА НА ФЕДЕРАЦИЯТА НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ КАРНАВАЛНИ ГРАДОВЕ.

НАГРАДА НА:

 

  1. СУРВАКРСКА ГРУПА

С. КОШАРЕВО, община Брезник, област Перник

  1. КУКЕРСКА ГРУПА

Град ХИСАРЯ, област Пловдив

 

  • НАГРАДА НА РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПЕРНИК
  1. кв. Бела вода, гр. Перник
  2. с. Горни Домлян, общ. Карлово

 

  1. НАГРАДА НА ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ (2002 – 2012 г.) ГЕОРГИ ПЪРВАНОВ (детска група, сурвакарска)

 

с. ЛОБОШ, общ. КОВАЧЕВЦИ

 

  • НАГРАДА НА „А 1“ (ТЕЛЕКОМУНИКАЦИОНЕН ДОСТАВЧИК)

ЯНЧО ГЕОРГИЕВ, с. Долно Сахране

 

  • НАГРАДА НА „ТОПЛОФИКАЦИЯ – ПЕРНИК“ АД (комплект звънци от №1 до №12 за малък участник, както и гега)

НИКОЛАЙ ВЕЛЕВ, с. Сопица

 

  • НАГРАДА НА „КЛУБ НА ИНТЕЛИГЕНЦИЯТА“ – ПЕРНИК

с. Церово, общ. Лесичово, обл. Пазарджик

 

  • НАГРАДА НА СДРУЖЕНИЕ „ЛОКАЛНО НАСЛЕДСТВО“
  1. МАСКА

Орлин Добрев – гр. Ловеч

 

  1. ГРАМОТА

Малко мече (Симеон Иванов) от с. Расник

Малък водач от с. Кралев дол

Малък свирач от с. Буново

Малък гъдулар от с. Брежани

Малък гъдулар от с. Пиперков чифлик

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *