Начало / Спорт / Перничанинът Силвестър Гьолски със златен медал от европейското по шотокан карате-до в Черна Гора

silvetster-giolski_shotokan-karate-do-7

Перничанинът Силвестър Гьолски стана европейски шампион  по шотокан карате-до в индивидуалната дисциплина в категория +87 . Състезанието се проведе гр. Бар, Черна Гора с участието на над 30 държави. Реми Бобев и Мартина Чан грабнаха златото в новата дисциплина на първенството – „Асай-рю Ката“.

Силвестър е родом от радомирското село Друган. Световен шампион по карате е за 2015 г. Печелил е над 10 пъти републиканската титла, два пъти е европейски шампион. Започва да тренира карате шотокан в Радомир, след което продължава в областния център Перник и в „Левски” София. Завършил е Националната спортна академия.

При отборните съревнования в Черна гора българските национали станаха първи в най-престижната дисциплина – Кумите мъже.

Българските каратеки (мъже и жени) спечелиха общо четири златни, осем сребърни и седем бронзови медала в индивидуалните и отборни дисциплини.

shotokan-karate-do-6

Децата участници също допринесоха за успешното представяне. Благодарение и на тях България стана втора в общото класиране на европейското първенство.

Европейското първенство се организира от Шотокан Карте–До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations – SKDUN), чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).