четвъртък , 24 май 2018 г.
Начало / Култура и образование / Културен календар в Перник за периода 15 май – 20 май 2018 г.

Културен календар в Перник за периода 15 май – 20 май 2018 г.

pernik-bukvi
Вижте какво предлага културният календар на община Перник за периода 15 май – 20 май 2018 г.:
15 май 
13,00 ч. – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Дивотино
Образователен концерт на Народния оркестър при ОК Дворец на културата,  ръководител Венцислав Андонов
16,00 ч.- Общински младежки дом
„Керамика и стъкло” – изложба   на ученици  от  Обединено училище “Темелко Ненков”
Организатор:  Обединено училище  “Темелко Ненков” и Общински младежки дом
18,30 ч.  –   Музикално фоайе,  Дворец на културата
Концерт на Камерен оркестър „Орфей”, солисти  Евгени Ноев – цигулка  и  Ива Любомирова – флейта, диригент  Райчо Христов
16 май
15,30 ч. –театрален салон, Обединен детски комплекс
Концерт-награждаване на отличените от конкурса „Талантите на Перник”
Организатор: ЦПЛР-ОДК
19,00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
Благотворителен концерт на  с участието на Ансамбъл „Българе“  в помощ на Кирил Росенов Кирилов от с. Ярджиловци
17 май
Ден на българския спорт  / по отделна програма/
16,00 ч.  –  Обединен детски комплекс
Благотворителен концерт-спектакъл „Джуджето и седемте Снежанки”-адаптация по Стефан Цанев
Организатор: Обединено училище  „Темелко Ненков“
17,00 ч.  – Галерия “Кракра”
Авторска изложба на Валентин Савчев /гост/ –  рисунка и пластика
18,30 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
Концерт на Веселин Маринов
18 май
10,00 ч. – Театрален салон „Георги Русев“
„35 години  СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон““ – честване
14,00 ч. – Обединен детски комплекс
Конкурс за рисунка „Моята любима здравословна храна“ – изложба с награждаване на победителите от конкурса
Организатор: Обединен детски комплекс и РЗИ – Перник
15,00 ч. – Регионална библиотека „Светослав Минков”, Читалня
„Четенето – важно и вълнуващо“ –  Мултимедийна презентация пред ученици от трети клас от VII ОУ „Г. С. Раковски”
 17,00 ч.  – Галерия “Любен Гайдаров”
 Изложба  скулптура и архитектура , посветена  на Николай Хайтов
17,30 ч. – Малък салон, Дворец на културата
Концерт на класа по джаз и поп пеене с преподавател Боряна Пенева към Обединената школа по изкуствата
18,00 ч. – театрален салон – ЦПЛР-ОДК
Годишен концерт на школата по спортни танци
Организатор: ЦПЛР-ОДК
19 май
ЕВРОПЕЙСКА НОЩ НА МУЗЕИТЕ
Програма
11,00 ч.– 15,00 ч. – „Пернишка крепост“
Изложби, програма и занимания на открито
18,00 ч.-23,00 ч.  – Галерия “ Любен Гайдаров ”
Европейска нощ на музеите в галерия „Любен Гайдаров”– мултимедийно  представяне на фонда на галерията, посветено на 60- годишнината на  Художествена галерия – Перник
19,00 ч. – Регионален исторически музей
„Един експонат – една изложба: История, разказана върху метал“
19,15 ч. – Регионален исторически музей
„КРИСТАЛ“(на) изложба“
20,00 ч.– 01,00 ч. – Регионален исторически музей и Подземен минен музей
Отворени врати
20  май
11,00 ч.  –   Театрален салон „Георги Русев“
Концерт на Мъжки хор от гр. Хаселт, Холандия, диригент Светла Клайн Атанасова, с участието на Духовия оркестър и АНПТ ”Граовска младост” при ОК Дворец на културата и  ,ДЮФА „Граовче” и Балет „Ида” при ЦПЛР – ОДК
ЧИТАЛИЩА:
15 май
13,30 ч. – XIII ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”
Прожекция на филм и презентация за злоупотребата с алкохол и демонстрация с „алкохолни очила”.
Организатор: НЧ „Искра – 1960 г.” кв. „Изток”
16,00 ч. – клуб „Миньор”
Проект „Кино Европа“ – безплатна прожекция на игрален филм
Организатор: НЧ „Миньор – 2005 г.”, гр. Перник
16 май
14,00 ч. – НЧ „Искра – 1960 г.”, кв. „Изток”
Проект „Кино Европа“ –  НЧ „Миньор – 2005 г.“ гостува на НЧ „Искра – 1960 г.“ с  френския игрален филм „Семеен обир“, продукция 2017 г.
Организатор: НЧ „Миньор – 2005 г.”, гр. Перник
17 май 
10,00 ч. – местност „Св. Спас”
Спасовден /курбан/
Организатор: Кметство, Църковно настоятелство и НЧ „Просвета – 1909 г.”кв.Църква
10,00 ч. – местност„Манастир”, с. Големо Бучино
Спасовден /литургия и курбан/
Организатор: Църковно настоятелство
11,00 ч – Местност „Дъбо“ – с. Кладница
„Спасовден“ –  курбан
Организатор: НЧ “Пробуда – 1937 г.” с. Кладница
12,00 ч. – местност „Манастир”, с. Лесковец
Спасовден /курбан/
Организатор: НЧ „Солидарност – 1930 г.”, с. Лесковец
16,00 ч.- площада,  гр. Батановци
„Спасовден“ – традиционен събор
Организатор: Кметство и НЧ “Просвета – 1909 г.” гр. Батановци
17,30 ч. – Минна дирекция
Пролетен концерт на хор „Добри Христов“
Организатор: НЧ „Миньор – 2005 г.”, гр. Перник

Един коментар

  1. Milena, thanks for the article post.Really thank you! Great.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *