събота , 24 август 2019 г.
Начало / Спорт / Достойно представяне на младите ни волейболни  надежди – момичета и момчета, в зонален турнир

60472832_2240303932703233_1651484946163826688_n

Младите надежди на пернишкия женски волейбол- девойките завоюваха първите си медали на регионален турнир, провел се на 18 и 19-ти май в Кюстендил. Шест отбора се бориха да докажат своите технически качества на добри волейболисти. Това бяха отборите на домакините Кюстендил, на Разлог, Марек, Пирдоп, Етрополе и нашите пернишки момичета от „Миньор“.

60544811_289445828430382_3723463176474329088_n

Това е първото участие  на повечето от девойките в турнир от такъв ранг. „Равностоен турнир, изигран под огромно напрежение от най-малките момичета в клуба, което ни попречи да разгърнем потенциала си“, споделят от ръководството на пернишкия волейболен клуб. Въпреки притесненията си, момичетата завоюваха  първия си  медал  и се класираха на четвърто място.

60399434_613568709157864_4119948177551917056_n

На 18-ти май бяха изиграни и мачовете от детския волейболен турнир за момчета в регион „Струма“. „Миньор“-ци станаха трети, след оспорван полуфинал с отбора на „Пирин“ /Разлог/, загубен с 1:2 гейма. Но се поздравиха с победа над „Чавдар“ /Етрополе/ с 2:1 гейма.