понеделник , 18 юни 2018 г.
Начало / Спорт / Волейболистките от детската школа на „Миньор” се окичиха със злато

Волейболистките от детската школа на „Миньор” се окичиха със злато

vk-minyor-momicheta

11-годишните момичета от детско-юношеската школа на волейболния клуб ”Миньор” завоюваха златен медал на финалите по волейбол. Малките амазонки с треньор Антонио Антонов завършиха на първо място в групата си, с което се класираха за финалната четворка.

Група „А” от квалификационните турнири се игра в Перник, като домакините от „Миньор“ триумфираха на първото място пред своя публика и продължават смело напред на финалите. Останалите срещи от квалификационните  турнири се играха в Дупница, София и Пазарджик .

„Миньор” /Перник/, „Добруджа 07“ /Добрич/, „Виктория Волей“ /Пловдив/ и „Левски“ /София/ са първите четири тима, които ще играят в държавните финали по волейбол за юноши U17. Те станаха първенци в своите квалификационни турнири (бивши зонални турнири) и така спечелиха единствените директни квоти в битката за титлата.

10 отбора подрастващи преминаха ситото на регионалните състезания по волейбол, като 7 от тях в различните възрастови групи се  класираха за финалите /първите 8 за страната/, похвали се спортният директор Асен Асенов. Дотук минаха два финала с два комплекта златни медали при най-малките деца. Това са момчета на 12 г. с треньор Мирослав Илиев и момичета на 11 години с треньор Антонио Антонов.

Пернишката детско-юношеска школа към ВК ”Миньор” има още 5 детски отбора, които ще играят на финала в своята възрастова група. Нашите 11-годишни момчета са силен противник и най-вероятно златните медали ще бъдат техни, орисва ги с победа Асен Асенов. Не са за подценяване и кадетите ни, момчета и момичета – 11, 12 и 13-годишни. Тази година те се представят много силно, играят амбициозно и отборно, което ги прави силни съперници на терена. От 5 години не сме имали толкова силни попълнения в школата  и с такива победи като тази година, похвали се още спортният директор Асен Асенов. Той очаква един от финалите в различните възрастови групи да се играе в Перник.

Все още не е ясно по дати и часове къде и кога ще бъдат финалите по волейбол за деца. Това ще бъде решено на заседание на детско-юношеската комисия по волейбол към Българската федерация по волейбол /БФВ/ .

За детско-юношеската школа на ВК ”Миньор”  тази година е отлична откъм резултати и постижения, похвали се Асенов. Не трябва да се забравя, че в миньорския ни град волейболът е спортът, донесъл най-много слава и признание на национално и международно ниво. Този спорт в Перник има бъдеще в лицето на децата от школата, но ни трябва подкрепата на цялата общественост, сподели още Асен Асенов.