Начало / Спорт / Волейбостите от Миньор с наказателна акция във Варна

Волейбостите от Миньор с наказателна акция във Варна

voleibol-2

Волейболистите на Миньор (Перник) прекъснаха негативната си серия .Състезателите на Петьо Драгиев се наложиха драматично над Черно море (Варна) с 3:2 (15:25, 25:23, 25:18, 17:25, 15:12) в мач от девети кръг на Суперлигата, изигран в зала „Христо Борисов“ в морската столица.

Предишният кръг миньорци загатнаха за своите възможности срещу лидера и най-скъпо струващия отбор на първенството “Хебър“ –Пазарджик.  Въпреки  добрата си игра нашите момчета  незаслужено   загубиха с  3 на 2 гейма. Днес във Варна, тимът показа ,че заслужава място си  във Суперлигата  на България.

Двата тима си размениха по два гейма, след което срещата влезе в тайбрек. Там отначало играта бе равностойна, след което домакините поведоха с добра преднина. Играчите от Перник обаче изравниха и взеха иницитивата, като до края запазиха темпото и се поздравиха с втори успех за полусезона.

voleibol-1

Доволен съм от представянето на момчетата ни във Варна, заяви след срещата президентът на ВСК“Миньор“ Петър Първанов. Волейболистите ни показаха силен дух, въпреки тежката ситуация, в която изпадна клубът. Те се дигнаха като Феникс и във всеки следващ мач показват все по-добра игра, за да достигнат до днешния мач, в който победиха „Черно море“ като гости във Варна. Победата  над варненци можеше да бъде по-изразителна  и  въпреки намесата на съдията  в четвъртия гейм, в петия успяхме  да наложим волята на миньорци  и да победим, каза още Първанов.

Президентът на ВСК “Миньор“ Петър Първанов за пореден път изрази задоволството си от победата на волейболистите и благодари на спортно-техническия екип. След тежкия период, който изживя клубът и  мобилизацията на отбора, Първанов благодари специално  и на треньорския екип. На всички вече е ясно, че пернишките волейболисти имат потенциал и той не трябва да се пренебрегва, сподели още президентът на волейболния клуб. Според него момчетата от клуба имат непримирим дух и тепърва ще очакваме от тях нови постижения, както и покоряване на нови върхове.

В следващия кръг Миньор приема ЦСКА, а Черно море гостува на лидера Хебър (Пазарджик). Двубоите са на 15 декември (събота).